ZGODOVINSKA POTEPANJA: JAVNI SPOMENIKI V AJDOVŠČINI

v torek, 23. 1. 2024, 

ob 16.30 v dvorani Društva MOST

 

V okviru Zgodovinskih potepanj bomo v januarju ostali kar v dvorani MOSTa. Vabimo vas na predstavitev javnih spomenikov v Ajdovščini.

Ali veste koliko javnih spomenikov imamo v mestu Ajdovščina? To niso samo skulpture, kipi, so tudi razne spominske plošče in še kaj bi se našlo. Leta 2016 je Andrej Kogoj, profesor zgodovine in geografije, popisal javne spomenike v mestu Ajdovščina, letos pa je bibliotekarka Franka Koren zapise obdelala in pripravila za vnos na portal KAMRA, kjer si jih lahko ogledamo tudi na spletu.

V torek, 23. 1. 2024, ob 16.30 vas torej vabimo v dvorano MOSTa, kjer nam bo bibliotekarka Franka Koren predstavila portal KAMRA in zapise o Javnih spomenikih v Ajdovščini.