V soboto, 30. septembra 2023, sta skupini Mostovih pohodnikov in Zgodovinska potepanja združili moči in napolnili 55-sedežni avtobus za celodnevni izlet na Kočevsko. Razdelili smo se v tri skupine. Prva je raziskala Kočevje in okolico Kočevskega jezera, druga se je odločila za ogled skrivnostnega bunkerja Škrilj, v katerem je slikanje seveda prepovedano. Tretja pa si je ogledala Reško jezero pri Kočevski Reki in Orlovo pot, domovanje velikega orla belorepec. Po dvanajsti uri sta se druga in tretja skupina združili in se odpravili na ogled pragozda Krokar po Borovški pohodni poti. Veliko smo videli in če bi želeli strniti vtise, bi jih bilo kar za manjšo knjižico.

Na koncu so se združile vse tri skupine in si privoščile topel obrok v gostilni Tušek v Zgornjih Ložinah. Če že nismo srečali medvedov na poti, pa smo si jih ogledali v živalskem vrtu ob gostilni. Pa še cel kup drugih živalic in ptic. Preživeli smo dolg, lep in kar naporen dan.

B. Lavrenčič