Krajši pohod je bil izveden v lepem, sončnem in rahlo vetrovnem vremenu v začetku oktobra. Na običajnem mestu za starim mlinom se nas je zbralo veliko število, nekateri pa so se nam pridružili v Dobravljah na parkirišču ob železniški postaji. Takoj smo med pohodniki opazili veliko novih obrazov, skupaj nas je bilo kar 48 pohodnikov. Dobra volja nas je spremljala od začetka pohoda.
Vesna je kot dobra mentorica za ta pohod izbrala ravninsko krožno pot ob reki Vipavi zaradi različne pripravljenosti pohodnikov. Pot nas je vodila mimo cerkve sv. Petra do Dobravske Krnice, čez polja do mosta pod Brjami. Tu smo prečkali reko Vipavo in po njenem levem bregu nadaljevali našo pot do Velikih Žabelj, ponovno prečkali reko in se vrnili v Dobravlje.
Pot je bila dolga približno 8,5 km, skupno s postanki smo jo naredili v dveh urah in pol.
J. Pelicon, foto V. Bratina, V. Vetrih