Mi gremo pa na morje, naravo raziskovat … z Ano, mlado varuhinjo narave občine Ankaran. Kam? Po Krajinskem parku Debeli rtič.

S plaže smo se povzpeli na rob klifa. Med sprehodom ob vinogradih, s pogledi na morje, po učni poti pod borovci in hrasti. Po stopnicah iz peščenjaka smo se spustili na obalo in si ogledali flišne stene od spodaj. Sprehodili smo se skozi gozdiček puhastega hrasta, ki je še ostal od nekdanjega gozdnega pokrova Debelega rtiča. Izvedeli smo, da imamo v morju pod Debelim rtičem mini koralni greben s kamenimi koralami. Sprehod skozi park Mladinskega zdravilišča do morja in zaslužena malica. Potem pa sprehod čez, pravzaprav, nad, slanim travnikom pri sv. Katarini. Za piko na i še sprehod do pokopališča školjk in polžev ob Luki Koper. Male bele čapljice se niso dale motiti pri brskanju po slanem močvirju, seveda v varni oddaljenosti. Ob vrnitvi še postanek za notranje potrebe. Voznik Aljaž, ki nas je že večkrat peljal, nas je varno iztovoril v Wajdušni.

I. Breščak

Foto: I. Breščak, J. Pelicon