V torek, 14. 11. 2023, smo članice skupine Spoznavanje italijanske družbe, navad in kulture praznovale martinovo s praktično pripravo pice (Pizza Napoletana) in pogače z olivami (Focaccia alle olive verdi). Študentke so v naši kuhinji po receptu mentorice Maure Arh pripravile in spekle obe tipični italijanski jedi in se nato pogostile z dobrotami. Obe jedi sta študentkam odlično uspeli in tako smo združili prijetno s koristnim: praktična delavnica priprave tipičnih italijanskih jedi in martinovanje ter druženje med krožki. Buon San Martino!

Letos se je na novo oblikoval tečaj francoščine in sicer kot obnovitveno znanje tistega, kar so se študentke naučile nekoč in bi želele sedaj ponoviti. Tečaj poteka tudi za tiste, ki bi radi od začetka ponovili francoščino. Za uvod v tečaj je bilo skupaj z italijanistkami praznovanje martinovega, tako da so študentke francoščine v naši kuhinji praktično pripravile tipično francosko sladico čokoladno peno (Mousse au chocolat), kar bodo lahko uporabile tudi doma. Sladica je odlično uspela, dekorirale so jo s stepeno smetano in čokoladno pomarančnimi rezanci in tako je tipična francoska sladica posladkala martinovo pojedino. Bon apetit! Pri tečaju so še prosta mesta, tako da vabimo vse, ki vas zanima francoščina, da se nam pridružite ob torkih od 15.00-16.30 v učilnici.

Mousse au chocolat

Mousse au chocolat

Pizza Napoletana