Po mnenju strokovnjakov različnih smeri je ples na splošno in še posebej ples v parih ena od najbolj koristnih aktivnosti, zlasti za starejše. V Mostovi skupini Ples v parih II nas pleše 7 parov, kar je ravno primerno za našo dvorano. Povprečna starost članov skupine pa je kar 74 let. Plešemo 13 plesov od standardnih kot je dunajski valček, počasni valček, fox … do latinsko ameriških kot so samba, rumba, tango … Pri vsakem od njih imamo povprečno 10 do 13 slik (figur). Dobivamo se vsak ponedeljek ob 18. uri.
Zakaj poudarjam koristnost. Najprej je tu fizična aktivnost. Lepo je videti skupino starejših, kako plešejo živahni ča ča ča, poskočni jive, elegantni angleški valček ali romantično rumbo. Plesne korake si je potrebno zapomniti, jih uskladiti z glasbo in seveda s partnerjem. Ni potrebno posebej poudarjati koristnosti sprostitve ob prijetni glasbi in druženju dobrih prijateljev. Še posebno v času in obdobju, ko je osamljenost lahko velik problem starejših. Naše plesno druženje redno zaključimo še s plesom v krogu, ki ga končamo z nekakšnim vzklikom: » ni kaj reči, dobri smo«.
Branko Lavrenčič
Fotografije: Vesna Bratina