Podraga zgleda kot majhna vasica stisnjena pod kraški rob v zgornji Vipavski dolini. Toda, kaj hitro postane velika, ko moraš po zavitih vaških ulicah najti Kulturni dom v vasi. Našli smo ga tudi mi, člani lutkovne skupine Žar in ostali, ki smo predstavili naš Most – univerzo za tretje življenjsko obdobje.

V uvodu je Ivana Slamič v nagovoru poudarila zgodovinski pomen vasi, pomembno delovanje znanih mož v vasi in okolici in pomen dojemanja kulturnega delovanja v tretjem življenjskem obdobju, k čemur težimo tudi mi na Mostu. Slišali smo tri pesmi našega člana Bogdana Trohe, ki ustvarja v skupini ustvarjalnega pisanja. Delovanje Mosta smo predstavili ob projekciji in opisu vseh dejavnosti, ki jih počnemo v tretjem življenjskem obdobju. Med publiko so bili tudi otroci, ki so v miru čakali na lutkovno predstavo in veselo sodelovali z Zelenim fantkom in njegovimi dogodki. Za program je poskrbela Jerica Pelicon. Hvala za lep sprejem in možnost, da smo vam predstavili svoje delovanje.