Gremo na potovanje. Tokrat po Španiji in Portugalski. Seveda bo to potovanje samo v sliki in besedi, vendar kljub temu zelo zanimivo. Spoznali bomo veliko španskih in portugalskih mest ter njihovih znamenitosti. Posebno pozornost bomo namenili Lizboni in Madridu, obiskali bomo znamenita mesta kot so Valencia, Granada, Gibraltar in Sevilla ter Porto, Braga, Vigo, romarsko Fatimo in najstarejšo univerzo v Coimbri. Videli bomo vrsto prelepih objektov od trdnjave Alhambra do mavrskih trdnjav ter doživetje ob obisku polnega novega stadiona Vanda Napoletana v Madridu. Občudovali bomo enkratno Sintro s palačo Pena itd, itd. Španija ima kar 5o znamenitosti pod zaščito Unesca, Portugalska pa 17. Večino od tega bomo videli. Ustavili se bomo na najjužnejši in najzahodnejši točki Evrope. Noge bomo pomočili v Sredozemsko morje in Atlantik …

 

V petek, 8. 3. 2024, ob 18. uri torej lepo vabljeni na potopisno predavanje o Španiji in Portugalski. Potovanje bo predstavil Branko Lavrenčič.