Na povabilo društva sKultura 2001 iz Štandreža so se člani kamnoseške skupine Manče vključili v projekt izdelave spomenika sv. Frančišku, ki bo postavljen na Kostanjevici nad Gorico.
Spomenik sta zasnovala kipar Jurij Smole z Akademije za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani ter prof. Stefano Jus iz šole mozaika v Spilimbergu. Člani kamnoseške skupine bodo sodelovali pri kamnoseških delih na spomeniku.
S prvimi deli so začeli 16. marca v Zagradu pri Škocjanu na Dolenjskem, nadaljevali pa bodo na Jeremitišču pri Štandrežu, kamor bodo v kratkem spomenik prepeljali. Kamnoseško delo bo potekalo pod mentorstvom Jurija Smoleta.
Povzeto po novici na facebooku “Kamnoseki Manče”


