Dokončno smo se zbrali pred domom krajanov v Velikih Žabljah. Frankovo presenečenje je bil prevoz, s kombiji prijazne donatorice, do znanega križišča na Vrtovčah. Od tu se nas je 27 petkovih pohodnikov odpravilo proti Školju nad Šmarjami.
Pomlad kaže vse svoje adute in oko se srečno pase na svežih zelenih barvah in cvetočem drevju. Trte v lepo obdelanih vinogradih so obrezane in s svojimi mladimi poganjki napovedujejo dobro letino. Tudi češnje, nekatere še v cvetju, nekatere pa že z mladim zarodom, obetajo obilo sladkih plodov. Tudi drevesa kakijev so odeta v nežne zelene plaščke. Malo globlje smo zadihali in kot bi mignil, smo premagali tistih nekaj višincev do znamenja na Školju. Nagrada je bil, danes res čudovit, razgled na vse štiri strani neba.
Po obveznem fotografiranju smo se iz Školja spustili po isti stezi in pot nadaljevali navzdol, proti Velikim Žabljam, kjer je bil naš cilj.
Hvala vsem za udeležbo in druženje.
Vaša: Franko in Neva