Jasen petkov večer je bil, že kar nekaj zvezd na nebu, ko smo se zbrali člani astronomskega krožka v naši dvorani na UTŽO, da bi s pomočjo novega teleskopa, ki ga je postavilo Astronomsko društvo Nanos na Otlici, pogledali globoko v vesolje. Ljubiteljska astronoma Sašo in Erik in naš mentor Jože Rutar, so avtorji delovanja observatorija na Otlici. Z upravljanjem na daljavo so se znebili dolgega čakanja in zmrzovanja ob teleskopu, saj astrofotografija, ki je cilj delovanja, potrebuje največkrat dolgo časa, da se jo posname. V živo smo opazovali rotiranje kupole, njeno odpiranje in nastavitev teleskopa na oddaljen objekt v vesolju. In posneli nekaj fotografij. Radovednost je pritegnila tudi našega predsednika, ki se nam je pridružil na koncu. Ko smo odhajali, je bilo še bolj jasno nočno nebo in še več zvezd na njem, tistih bližnjih.