Pomlad se nam je v petek, 20. marca, pokazala v vsej svoji lepoti. Homogena skupina šestnajstih MOSTovih pohodnikov smo svojo pot začeli pri Domu krajanov Lože. Na čelo kolone smo tokrat postavili Viljema Vetriha, saj je bil naš Franko odsoten.
Po glavni cesti smo jo ubrali proti Mančam in se že kmalu, po široki makadamski poti, začeli vzpenjati proti lepi vasici Goče. Med potjo smo občudovali urejene vinograde, naši pogledi pa so bili uprti proti cerkvici Marije Snežne na Obeluncu, kjer je bil naš današnji cilj. Zdelo se nam je, da je zelo daleč, a med klepetanjem smo se naenkrat znašli na Gočah. Prijazna domačinka nas je fotografirala na stopnišču tamkajšnje osnovne šole in že smo pot nadaljevali skozi vasico, se čudili posebnim cerkvenim znamenjem, ter občudovali goške ganjke in portale.
Že smo bili ven iz vasi in tudi naš cilj, cerkev Marije Snežne, je bil skoraj pred nami. S cerkvenega obzidja je čudovit razgled na vse strani neba in napasli smo oči na prebujajočem pomladnem zelenilu. Vračali smo se krožno, spet med urejenimi ložkimi vinogradi in mimo Gradu Lože, kjer smo naredili še zadnje posnetke za spomin.
Neva







